УНАПРЕЂЕЊЕ САРАДЊЕ У ОБЛАСТИ ВИСОКОГ ОБРАЗОВАЊА ИЗМЕЂУ АП ВОЈВОДИНЕ И РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност проф. др Зоран Милошевић био је у понедељак 16. јануара 2017. у радној посети Републици Српској и том приликом се састао са министром просвете и културе Републике Српске др Данетом Малешевићем. Састанку на коме је било речи о сарадњи ове двије институције присуствовале су и помоћник министра за високо образовање Радмила Пејић и подсекретар проф. др Светлана Михић.

На састанку је разговарано и о акредитацији студијских програма, те могућим облицима сарадње и међусобне подршке у поступку акредитације.

Посебан акцент стављен је на израду нових законских решења у области високог образовања у Републици Српској и Републици Србији.

1. године закључен је споразум о сарадњи између Министарстава просвете и културе Републике Српске и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, а с циљем даљег јачања међусобних односа и унапређења сарадње у области образовања.  dscn5248