У МАТИЦИ СРПСКОЈ ДОДЕЉЕНА НАГРАДА ПРОФЕСОРА ЛАЗАРА СТОЈКОВИЋА

У знак сећања на  дугогодишњег потпредседника и добротвора Матице српске, оснивача и првог декана Пољопривредног факултета и ректора Универзитета у Новом Саду, као и првог доктора наука и директора Института за ратарство и повртарство у Новом Саду професора Лазара Стојковића данас је у Матици српској уручена ова престижна награда.

Овогодишњи добитници награде „Професор Лазар Стојковић за 2018.“ за досадашњи научноистраживачки рад равноправно деле доц. др Светлана Вујић са Пољопривредног факултета и мср Милорад Живанов са Института за ратарство и повртарство. Награде је уручио председник Матице српске проф. др Драган Станић.

Уручењу награде присуствовала је и мр Катарина Ковачевић, подсекретар у Покрајинском секретаријату за високо образовање и научноистраживачку делатност.

Награда је установљена 1990, додељује се на сваке три године, а ове године је девети пут како Матица српска, Одељење за природне науке додељује ову награду младим истраживачима.