У ГРАДСКОЈ КУЋИ ОБЕЛЕЖЕНА СЛАВА НОВОГ САДА

Слава Града Новог Сада – Ђурђиц свечано је обележена данас у Градској кући у присуству бројних званица и представника верских заједница. Слави је присуствовао и покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност проф. др Зоран Милошевић.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић учествовао је у церемонији сечења славског колача и благосиљања славског жита, након чега је беседу одржао Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки, сомборски и сегедински господин Иринеј уз саслужење Епископа мохачког Исихија и новосадског свештенства. Епископ Иринеј је у свом обраћању нагласио је да је лик Светог Георгија прихватљив за све хришћане, али и за припаднике других конфесија.

Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић постао је нови кум славе Града Новог Сада.