СУСРЕТ АМБАСАДОРКЕ СЛОВАЧКЕ И СЕКРЕТАРА МИЛОШЕВИЋА

Покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност, проф. др Зоран Милошевић, сусрео се данас са  Дагмар Репчеков, амбасадорком Републике Словачке у Србији.

На састанку је било речи о планираној посети Србији и АП Војводини министра просвете, науке, истраживања и спорта Републике Словачке, као и даљој сарадњи на унапређењу високог образовања две земље, нарочито кроз заједничке пројекте у области иновационих и информационих технологија.

Амбасадорка Репчеков је нагласила да Словачкој недостаје висококвалификоване радне снаге и да влада велико интересовање институција и факултета за Универзитет у Новом Саду и ИТ сектор, као и да је неопходно пружити што већу подршку мобилности и размени студената и истраживача у овој области.

Секретар Милошевић упознао је амбасадорку Репчеков о динамици изградње Научно-технолошког парка, као и да је политика Покрајинске владе да се по његовој изградњи годишње школује између 800 и 1.000 ИТ стручњака.