РЕКТОР УНИВЕРЗИТЕТА ИЗ НИЖЊЕГ НОВГОРОДА У ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТУ У НОВОМ САДУ

Ректор Универзитета из Нижњег Новгорода проф. др Анатолиј Шамин посетио је данас Универзитет у Новом Саду и том приликом се састао са ректором проф. др Дејаном Јакшићем и заменицом покрајинског секретара за високо образовање и научноистраживачку делатност, проф. др Душицом Ракић.

На састанку је било речи о могућности проширења сарадње два универзитета, пре свега у области информационих система, економије и туризма, али и сарадње у научној продукцији.

Делегација Инжењерског и економског универзитета из Нижњег Новгорода борави у Новом Саду поводом свечане прославе Дана Града Новог Сада, који се обележава 1. фебруара.

Сарадња између Нижегородске области и Града Новог Сада датира још од 2006, када је потписана Повеља о братимљењу два града, а у међувремену је потписан и Меморандум са Покрајинском владом у вези с развојем и јачањем међурегионалне сарадње у трговинско-економској области, научно-технолошкој области, као и у културним, образовним и другим сферама.