ПРЕДСТАВЉЕНА КЊИГА „СОМБОР 1918. ОСТВАРЕНА НАДА И НЕУСКРАЋЕНА ПРАВА“

Књига „Сомбор 1918. остварена нада и неускраћена права“, представљена је данас у Архиву Војводине, аутора проф. др Саше Марковиће, наставнике историје у звању редовног професора на Педагошком факултету у Сомбору, Универзитета у Новом Саду.

Представљању књиге присуствовао је и проф. др Зоран Милошевић, покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност.

Директор Архива Војводине др Небојша Кузмановић је истакао да се Архив Војводине веома активно укључио у обележавање завршетка Великог рата и присаједињења војвођанских области Краљевини Србији 1918, тематским изложбама, промоцијама књига, радионицама итд. Осим тога, нагласио је да се у Архиву одвијају и велики грађевински радови поводом отварања Одељења Музеја Војводине – Музеја присаједињења 1918, а интензивно се ради и на уређењу дворишта и парка.

О књизи су говорили рецензент проф. др Дејан Микавица и уредник Милан Степановић.