Председник Мировић и секретар Милошевић разговарали са министром Шарчевићем у Покрајинској влади

Председник Покрајинске владе Игор Мировић, покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност проф. др Зоран Милошевић и покрајински секретар за образовање, управу, прописе и националне мањине – националне заједнице Михаљ Њилаш, састали су са Младеном Шарчевићем, републичким министром просвете, науке и технолошког развоја, а са циљем заједничке сарадње на плану сагледавања критеријума, ради унапређивања свих нивоа образовања и науке у нашој држави. У разговору је било речи о моделима увођења дуалног образовања, унапређивању рада школских инспектора као и њиховом недовољном броју, квалитетнијем раду школских управа, те заједничким инвестицијама у основним и средњим школама где Војводина има трогодишњи план, са посебним освртом на мање развијена подручја, која ће бити приоритет када је реч о улагањима на плану развоја школства. Саговорници су се сложили да остваривање високог образовања код нас треба да буде у функцији привреде, као и научних достигнућа.