Обележени Дани европске баштине у Бачу

У централном парку испред Општине Бач је свечано отворена манифестација „Дани европске баштине“. Тема овогодишње манифестације, која се на данашњи дан, 13. годину за редом одржава у 50 градова Европе, па и у Бачу је „културно наслеђе и заједнице“. По свом садржају ова манифестација једна је од најзначајнијих културно-туристичких догађаја не само општине Бач, већ и целе Србије, јер је то прилика да се јавност упозна са културно-историјском баштином на нашим просторима.

Манифестацију је званично отворио председник Општине Бач Драган Сташевић.

Догађају су присутвовали и покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност, проф. др Зоран Милошевић, покрајински секретар за демографију и социјалну заштиту Предраг Вулетић, а испред Покрајинског секретаријата за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама присуствовао је подсекретар Зоран Лазин.