ОБЕЛЕЖЕНА СЛАВА ГРАДА НОВОГ САДА – ЂУРЂИЦ

Покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност, проф. др Зоран Милошевић присуствовао је данас свечаности поводом обележавања славе Града Новог Сада –Ђурђиц, које је уприличено у Градској кући у присуству бројних званица.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић учествовао је у церемонији сечења славског колача и благосиљања славског жита, након чега је беседу одржао Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки, сомборски и сегедински господин др Иринеј уз Митрополита загребачко-љубљанског др Порфирија и саслужење новосадског свештенства.

Директор Регионалног центра Нови Сад Безбедносно информативне агенције (БИА) Никола Васиљевић, преузео је кумство од бригадног генерала Прве бригаде Копнене војске Жељка Петровића и тиме постао нови кум славе Града. Муфтија војвођански Мухамед еф. Зиљкић истакао је да је пресрећан што је Нови Сад град широког срца без обзира на верску, националну или неку другу припадност људи који у њему живе.