КРЕАТИВНИ УЧЕНИЦИ ПРЕДСТАВИЛИ БИЗНИС ИДЕЈЕ

Покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност, проф. др Зоран Милошевић, присуствовао је у четвртак 9. марта 2017. манифестацији: “Такмичарски дани младих предузетника и иноватора“, која је намењена ђацима до седамнаест година. Ова манифестација одржана је по први пут у Бачу, а организатор је Савез проналазача Србије.

Поздрављајући присутне, покрајински секретар Милошевић је рекао да интелектуални капитал, а то је знање, вреди много више од било какве материјализације наших живота.

„Ово је добар подстицај и школама и родитељима деце да будућност не треба градити сутра, него већ данас, тако што ћемо указати на фокусе, који нас заиста могу извући из кризе“, нагласио је Милошевић.

Више од сто ученика основних и средњих школа из општина Бач, Бачки Петровац и Бачка Паланка, представило је своје бизнис планове из области пољопривреде, туризма и енергетике.dsc00490-novo

dsc00483-novo