50 GODINA DOMA ZDRAVLJA „NOVI SAD“

Svečana akademija povodom obeležavanja 50 godina Doma zdravlja „Novi Sad“ održana je danas u amfiteatru Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.

Svečanoj akademiji prisustvovali su visoki predstavnici republičke, pokrajinske i gradske administracije, a prisutnima su se obratili: direktor Doma zdravlja Novi Sad, prim. dr Veselin Bojat, gradonačelnik Grada Novog Sada, Miloš Vučević, pokrajinski sekretar za zdravstvo, doc. dr Zoran Gojković, ministar zdravlja, Zlatibor Lončar i Slavica Đukić-Dejanović, ministar bez portfelja zadužen za demografiju i populacionu politiku. Akademiji su prisustvovali i pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost, prof. dr Zoran Milošević i zamenica sekretara, prof. dr Dušica Rakić.

Dom zdravlja „Novi Sad“ osnovan je 1967. godine i danas broji više od 1.300 zaposlenih, što ga sa 45 objekata i ambulanata čini jednim od najvećih domova zdravlja u regionu, kroz čije objekte dnevno prođe između devet i deset hiljada pacijenata.