50 ГОДИНА ДОМА ЗДРАВЉА „НОВИ САД“

Свечана академија поводом обележавања 50 година Дома здравља „Нови Сад“ одржана је данас у амфитеатру Ректората Универзитета у Новом Саду.

Свечаној академији присуствовали су високи представници републичке, покрајинске и градске администрације, а присутнима су се обратили: директор Дома здравља Нови Сад, прим. др Веселин Бојат, градоначелник Града Новог Сада, Милош Вучевић, покрајински секретар за здравство, доц. др Зоран Гојковић, министар здравља, Златибор Лончар и Славица Ђукић-Дејановић, министар без портфеља задужен за демографију и популациону политику. Академији су присуствовали и покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност, проф. др Зоран Милошевић и заменица секретара, проф. др Душица Ракић.

Дом здравља „Нови Сад“ основан је 1967. године и данас броји више од 1.300 запослених, што га са 45 објеката и амбуланата чини једним од највећих домова здравља у региону, кроз чије објекте дневно прође између девет и десет хиљада пацијената.