СВЕЧАНО ОТВОРЕНА „КАРЛОВАЧКА БЕРБА ГРОЖЂА“

Синоћ је у Сремским Карловцима свечано отворена традиционална манифестација „Карловачка берба грожђа“. Овај празник вина и грожђа свечано је отворио председник општине Сремски Карловци Ненад Миленковић.

Свечаности је присуствовао и покрајински секретар за високо образовање и научноистарживачку делатност, проф. др Зоран Милошевић.

Манифестација „Карловачка берба грожђа“ настала је из традиционалне свечаности којом се обележавао почетак бербе грожђа. Обновљена је 1992. године, одржава се у једном од најзначајнијих виноградарских крајева у нашој земљи и представља један од симбола Сремских Карловаца, као и важан сегмент богате туристичке понуде. Основни циљ је неговање културне и духовне традиције града, унапређивање туризма, а пре свега, подстицај свим виноградарима да истрају у производњи вина и на тај начин наставе богату традицију.

Манифестација Грожђебал одржава се од петка 7. до недеље 9. септембра 2018, а улаз на сва дешавања је слободан.