МИЛОШЕВИЋУ УРУЧЕНА ПОВЕЉА НА ПРОСЛАВИ 70 ГОДИНА ПОЉОПРИВРЕДНЕ ШКОЛЕ У ФУТОГУ

Пољопривредна школа са домом ученика у Футогу прославила је данас јубилеј – 70 година постојања. Свечаности су присуствовали покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност, проф. др Зоран Милошевић и помоћница покрајинског секретара Јелена Марић-Станић. Том приликом покрајинском секретару Милошевићу је уручена повеља за изузетну сарадњу и велики допринос у развоју теоријске и практичне наставе Школе.

Пољопривредна школа у данашњем смислу те речи почела је да ради 1947, а током свог постојања имала је неколико фаза свог развоја. Прво је била једногодишња бригадирска, затим двогодишња специјална градинарска, да би потом прерасла у средњу пољопривредну школу општег смера са трогодишњим трајањем школовања. Школа од 1949. ради по четворогодишњем програму образовања пољопривредних техничара општег смера, да би се након тога отворили одсеци за ратарство, сточарство, воћарство и виноградарство.